Demir, Metal ve Çelik

Demir-çelik başta olmak üzere ana metal sanayisinin, dünyadaki gelişmeler çerçevesinde, yeni pazarlar ve ürünler ortaya çıkarması ve dünyada teknoloji liderleri arasına girebilmesi için Şirketimizce sektörün nabzını tutan sektörel çalışmalara ağırlık vermekteyiz.

Toplam büyüklüğü yaklaşık olarak 2,5 trilyon dolar olan demir çelik sektörü, dünya ekonomisinin yaklaşık %3,8’ini oluşturmakta olup, doğrudan 6 milyondan fazla kişiye istihdam yaratmaktadır. Dünya demir çelik üretiminde Çin, ABD, Japonya, Hindistan ve Rusya ana üreticiler olarak göze çarpmaktadır. 2019 yılında Dünya Çelik Birliği (WSA) verilerine göre, dünyada 1.870 milyon ton demir çelik üretilmiştir. WSA verilerine göre, dört yıl üst üste büyüme ve 2019 rekor düzeyde 1.870 milyon ton üretimin ardından 2020 yılının ilk dokuz ayında yıllık %3,1 düşüşle 1.349 milyon ton üretim olmuştur.

  • Dünya
  • Demir Metal Çelik (%3,8)

Türkiye, 2019 yılında üretim bakımından Avrupa’da 2. ve dünyada 7. sırada yer alan önemli bir demir ve çelik üreticisidir. Türk çelik sektörü yüksek ihracat tutarı, doğrudan ve dolaylı olarak istihdama katkısı ve diğer endüstriyel dallara hammadde sağlaması açısından stratejik önemi olan sektörlerimizdendir.

Download Alanı

BAŞARILI PROJELER İLE UZUN VADELİ BİR ORTAKLIK KURALIM.